KLUB KIBICA / 2014 / GRUDZIEŃ

Giuseppe Longarini & Katarzyna Kapral

Polacy na parkietach Europy

Dodano: 2014-12-07 | 23:22:05


Miniony weekend, 5-7 grudnia, polskie pary uczestniczyły w licznych turniejach w całej Europie, od Wilna na północy począwszy, na hiszpańskim Salou na południu skończywszy.


Giuseppe Longarini & Katarzyna Kapral
foto: WDSF Communications

Zwycięstwem polskich reprezentantów - Giuseppe Longarini i Katarzyny Kapral zakończył się turniej WDSF World Open Standard, rozegrany w sobotę, w ramach 16. Spanish Open 2014 w Salou, w Hiszpanii. W turnieju wzięły udział 53. pary, wśród nich dwie kolejne reprezentujące Polskę, które zajęły miejsca:

  • Alexandr Ovchinnikov & Ewa Dudek - 9.-10. miejsce w półfinale i
  • Eros Sciamanna & Anna Angelika Jaglińska - 19. miejsce, ćwierćfinał.

Niedziela w Salou należała do par latynoamerykańskich, których na starcie stanęło 91., w tym także Polacy. Na trzecim stopniu podium stanął hiszpańsko-polski duet: Edgar Marcos Borjas & Alina Nowak (Hiszpania), zaś w półfinale, na 8.- 9. miejscu, czesko-polski duet: Adam Vasina & Dagmara Nowak w barwach Polski.

WYNIKI - Salou, Hiszpania:


Eros Sciamanna & Anna Angelika Jaglińska

Eros Sciamanna & Anna Angelika Jaglińska
foto: WDSF Communications

Nieopodal stolicy Norwegii - Oslo, leży miasto Lillestrom, które było gospodarzem tanecznego wydarzenia - Christmas Dance Festival 2014. Także i przy okazji tego turnieju, podobnie jak w Salou, odbyły się turnieje rangi WDSF World Open oraz - jak to bywa przy tego typu imprezach - liczne konkurencje towarzyszące.

I właśnie w jednej z takich konkurencji - Młodzieży poniżej 21 lat Latin pierwsze miejsce wytańczyła polska para - Karol Choma & Natalia Szypulska, która próbowała swoich sił, także, w parkietowej rywalizacji z parami dorosłymi w turnieju WDSF World Open Latin - zajmując tu, ćwierćfinałowe, 21. miejsce.

Na granicy finału i półfinału w turnieju WDSF World Open Standard zatańczyły dwie pary reprezentujące Polskę: Szymon Kuliś & Margarita Zvonova (6. miejsce, finał) i Dariusz Myćka & Madara Freiberga (7. miejsce, półfinał). Natomiast trzecia z polskich par uczestnicząca w tej konkurencji - Norbert Sikora & Karolina Bieńkowska została sklasyfikowana na 14. miejscu, w ćwierćfinale.

Wśród 13-osobowego grona sędziowskiego pracował także Polak Pan Marek Chojnacki.

WYNIKI - Lillestrom:O tanecznym wydarzeniu - Lithuanian Open 2014 w Wilnie, na Litwie, pisaliśmy na Twist Service przy okazji - sobotniego - "Udanego debiutu" nowego polskiego duetu - Jakuba Lipowskiego i Nikoliny Melin. Jednak nie były to jedyne polskie akcenty w Wilnie. W niedzielę odbył się turniej WDSF International Open Standard, którym finałowe - 4. miejsce - wytańczyła polska para Bartłomiej Szkutnik & Agata Brychcy. Tuż za finałem tańczyły kolejne polskie pary Marek Szulgo & Renata Schodnik - na miejscu 7., i Mateusz Brzozowski z Justyną Możdżonek - na miejscu 8.

Mateusz z Justyną, tego samego dnia zatańczyli w turnieju WDSF Open Youth Standard, plasując się na drugim miejscu, za Rosjanami - Alexandrem Ryabtsev i Marią Oblakova. W tym konkursie tańczyła jeszcze jedna polska para - Jarosław Biernat i Aleksandra Piszczek (11. miejsce, półfinał), która dzień wcześniej w stylu Latin zajęła ćwierćfinałowe, 22.-23. miejsce.

Polskę, w 13-osobowym jury, reprezentował Pan Robert Wota.

WYNIKI - Wilno:Miniony weekend - bogaty w wydarzenia taneczne z udziałem polskich par i tancerzy - należał także do polskich dzieci, które tańczyły na Słowenii, w Mariborze oraz tancerzy formacyjnych - uczestniczących w WDSF Mistrzostwach Świata Formacji Latynoamerykańskich w Bremen. Ten czas, to także WDC Mistrzostwa Świata w Paryżu ...

Komentarze: 4 Ostatnio dodany: 2014-12-16 | 20:41

Dziś jest
22 lutego 2019