PUBLICYSTYKA / 2010 / II PÓŁROCZE

PLACE FOR DANCE

PLACE FOR DANCE - Nr 2 - JAZZ we wszystkich odsłonach

Dodano: 2010-11-06 | 12:25:10


Od poniedziałku, 8 listopada br., będzie dostępny w sprzedaży drugi numer magazynu tanecznego „Place For Dance”. Okładkę i główną sesję taneczną przygotował Robert Wolański, a wzięli w niej udział Paweł Michno - instruktor i choreograf technik jazzowych, wraz z żoną Magdaleną Soszyńską-Michno, tancerką znaną z programu "Taniec z Gwiazdami". Tematem przewodnim numeru jest jazz.


W listopadowym "Place For Dance" będzie można przeczytać m.in. obszerny materiał o kulisach "Tańca z Gwiazdami": relację z wizyty w studiu TVN, wypowiedzi gwiazd o emocjach, spełnianiu marzeń i przełamywaniu barier. Ponadto, gwiazdy opowiedzą o atmosferze prób, ekipie i strojach, a wywiadu udzieli Agnieszka Koniecka, producentka „Tańca z Gwiazdami”. Porozmawiamy także z Damianem Aleksandrem i spędzimy cały dzień ze Stefano Terrazzino. Będzie można przeczytać również list z Azji, który wysłał do redakcji wielokrotny mistrz świata – Michał Malitowski. Na temat swojej miłości do jazzu wypowie się Piotr Galiński.
Place For Dance - Cały ten Jazz
Ponadto, w nowym numerze magazynu znajdzie się tekst pt. "Taniec nigdy mnie nie zdradził" - wywiad z Ewą Wycichowską, dyrektorem naczelnym i artystycznym Polskiego Teatru Tańca Baletu Poznańskiego, na temat przygody z tańcem współczesnym i pracy w teatrze tańca. Będzie można przeczytać także piękną historię "jazzowej miłości" Elżbiety i Grzegorza Pańtaków z Kieleckiego Teatru Tańca. W dziale "Parkiet" znajdziemy relację z Mistrzostw Polski formacji tanecznych oraz materiał o aktualnych mistrzach świata formacji: LOTOS-Jantar z Elbląga.

Tradycyjnie, w nowym numerze "Place For Dance" nie zabraknie też felietonów:
- Tomasz Raczek opowie o jazzie w kinie,
- Filip Łobodziński o wyczuciu muzyki,
- a Michał Piróg o przenikaniu się kultur tanecznych we współczesnym tańcu.

W dziale "Podróże" zaprosimy czytelników na Kubę i do Istambułu, a w dziale „Folk” - wpadniemy na Oktoberfest.


PLACE FOR DANCE – lifestylowy dwumiesięcznik o tematyce tanecznej, przeznaczony dla sympatyków wszelkich form tańca: towarzyskiego, latino, jazzu, czy hip-hopu. Każdy numer magazynu ma swój taneczny temat przewodni. Pismo zawiera wywiady z tancerzami, choreografami i reżyserami przedstawień tanecznych, sylwetki autorytetów i pasjonatów tańca, ciekawe historie z parkietów. W "Place For Dance" znajdują się także reportaże z tanecznych konkursów i pokazów, kalendarium z najciekawszymi wydarzeniami oraz porady instruktorów i pedagogów tańca.
Redaktorem naczelnym magazynu jest choreograf – Maciej Zakliczyński, a wśród współpracowników znajdują się m.in.
  • Michał Piróg,
  • Tomasz Raczek,
  • Filip Łobodziński,
  • Monika Jaruzelska
  • i Piotr Galiński.
Za zdjęcia okładkowe i sesje taneczne odpowiada Robert Wolański.
Pismo można kupić w salonikach prasowych (Relay, Inmedio, Empik, Ruch, Kolporter, One-minute) i wybranych kioskach.
Wydawcą "Place For Dance" jest T.A.L.I.O.N. Spółka z o.o., współwydawcą Gruner+Jahr Polska Spółka z o. o. & Co. Sp. Komandytowa.
Cena magazynu to 9,99 zł.

Dziś jest
8 sierpnia 2022