KLUB KIBICA / 2014 / CZERWIEC

Polacy w Koszycach

Koszyce Open 2014

Dodano: 2014-06-03 | 07:32:03

Liczna grupa polskich par zatańczyła w turniejach Kosice Open 2014, które odbyły się na Słowacji, w Koszycach, co dzięki Panu Konradowi Mazurek odnotowujemy na stronach Twist Service.

Silna grupa par z Polski

Pierwszego dnia, w sobotę 31 maja, w Koszycach odbyły się turnieje WDSF International Open Latin, WDSF Open Youth Latin, WDSF Open Senior I Latin i Open Junior II Standard i Latin.

Do rywalizacji w kategorii WDSF Open Junior II Standard / Latin z Polski zgłosiła się tylko jedna para - Adam Płuciennik i Klaudia Marcinkiewicz, która zajęła 7. miejsce w standardzie i 12. - w tańcach latynoamerykańskich.

Podobnie wyglądała polska obsada w kategorii Młodzieży Latin, w której para Mateusz Stański i Nikola Lubowicka uplasowała się na 21 miejscu.

W grupie par Dorosłych Latin do udziału zgłosiły się cztery polskie pary. Jedna z nich Adam Vasina i Dagmara Nowak awansowała do finału, zajmując 5. miejsce, a pozostałe uplasowały się na miejscach:
  • 9.-10. - Paweł Bartelik & Nikolina Melin,
  • 21.-23. - Roman Malkov & Ewa Malik i
  • 37. - Kamil Kędra & Aleksandra Froń.

Dzielnie spisali się w Koszycach polscy Seniorzy - Mariusz Budyś i Monika Budyś, którzy w turnieju WDSF Open Senior I Latin uplasowali się na 8. miejscu.

Niedziela, 1 czerwca, była dniem zdecydowanie standardowym. Tego dnia liczna grupa polskich par zjawiła się w gościnnych progach Spoločenskiego Pavilonu w Koszycach.

W kategorii Junior I Standard jedyna polska para Gerard Sami i Wiktoria Lassak zajęła 3. - medalowe - miejsce.

W turnieju Junior I Latin dołączyła kolejna polska para Damian Cybulski i Kinga Gruszczyńska, która uplasowała się w finale na 6. miejscu, a wspomniana już para Gerard Sami i Wiktoria Lassak była siódma.

Przedstawicielami polskiej młodzieży w stylu standardowym były trzy pary:
  • utytułowani - Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek stanęli na najwyższym stopniu podium. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Mateusz i Justyna rywalizowali także w turnieju WDSF International Open Standard par dorosłych, który odbywał się w tym samym czasie!,
  • na 12. miejscu w półfinale, zameldowali się Hubert Domiter i Karolina Wąsacz,
  • 14 miejsce przypadło Tomaszowi Górnemu i Sandrze Foryś.

W turnieju WDSF International Open Standard, wśród 51. par, dziewięć - przyjechało do Koszyc z Polski. Ich wyniki wyglądały następująco: