KLUB KIBICA / 2013 / GRUDZIEŃ

Roma Open 2013

Dodano: 2013-12-03 | 09:16:18

Podczas gdy w Berlinie odbywały się WDSF Mistrzostwa Świata Amatorów Latin, w podrzymskiej miejscowości Pomezia, odbywał się duży festiwal tańca ROMA OPEN 2013 i WDSF PD Mistrzostwa Świata w 10 tańcach z udziałem polskich par.

Do Włoch, z Polski, udały się pary z okręgu dolnośląskiego, wychowankowie Patryka Mierzwy z Lubina:
  • Dawid Podgajny & Olivia Popek, która wygrała turniej WDSF Open Junior 2 Latin oraz zajęła 13.-15. miejsce w turnieju WDSF Open Youth Latin,
  • Mateusz Przybysławski & Wiktoria Wiltowska - startowali w młodszej kategorii - Junior I, w której zajęli miejsce 6. w stylu standardowym i 8.-9. miejsce w stylu latynoamerykańskim,
  • Kewin Espenszyt & Aleksandra Siwek - 8. miejsce w konkursie WDSF Open Youth Standard.

WYNIKI:

WDSF World Open Standard

Licznie stawiły się polskie pary do konkursu WDSF World Open Standard (91. startujących par), w którym "punktowane" - 3. miejsce na podium zajęli przedstawiciele Polski - Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral, za przedstawicielami Danii i Rosji.
  1. Emanuel Valeri & Tania Kehlet - Dania
  2. Evgeny Nikitin & Dana Spitsyna - Rosja
  3. Giuseppe Longarini & Katarzyna Kapral - Polska
Pozostałe polskie pary zajęły miejsca w kolejnych rundach:
  • 11. Alexandr Ovchinnikov & Ewa Dudek (półfinał)
  • 16. - 17. Piotr Paszewski - Monika Kaczmar (ćwerćfinał)
  • 19. Artur Kozuń & Kamila Wierzyńska
  • 28. - 29. Ariel Zając & Monika Zieba (1/8 finału)
  • 34. - 35. Kewin Espenszyt & Aleksandra Siwek

WYNIKI - WDSF World Open Standard
foto - poniżej: materiały redakcyjne

Mateusz Śmikiel & Maria Sielicka

W ramach ROMA OPEN 2013 odbyły się także WDSF PD Mistrzostwa Świata w 10 tańcach. w której to konkurencji Polskę reprezentowała poznańska para Mateusz Śmikiel i Maria Sielicka, którzy po wygraniu mistrzostw okręgu, zdecydowali się kontynuować karierę w zawodowcach WDSF - Professional Division.

W mistrzostwach w Pomezi Mateusz Śmikiel i Maria Sielicka zajęli 11. miejsce.

Festiwal Roma Open 2013 rozpoczęli tancerze konkurencją - WDSF Rising Stars Standard, już w piątek 29 listopada 2013 roku.

Ariel Zajac & Monika Maja Zięba - na podium RS Standard

Zatańczyli w tej konkurencji Polacy - Ariel Zając & Monika Maja Zięba - tancerze z Gliwic, którzy zajęli 3. miejsce na podium, za reprezentantami Włoch - Alessandro Bosco & Valeria Belozerova i Bułgarii - Trifon Parushev & Chiara Giretti. Startowało 46. par tanecznych.

29-30 listopada - 1 grudnia 2013