KLUB KIBICA / 2013 / PAŹDZIERNIK

Andrzej Jakubowski i polscy tancerze w Trencinie

Laugarico Cup - Trencin

Dodano: 2013-10-30 | 05:08:09

Z zaproszenia organizatorów 32. turnieju Laugarico Cup w Trencinie na Słowacji skorzystały także polskie pary, które z powodzeniem startowały w turniejach Open.

Stanisław Wołyniec i Katarzyna Tuńska

W turnieju WDSF Open Standard zatańczyło kilka polskich par, z pośród których Ariel Zając i Monika Zięba zajęli 3. miejsce na podium za reprezentantami Słowacji i Czech:

• 10. - Stanisław Wołyniec & Katarzyna Tuńska,
    którzy startując w turnieju klasy A Standard stanęli na podium, na drugim miejscu,
  • 13. - Konstanty Kasprzak & Katarzyna Żółkiewska,
  • 17. - Artur Kozar & Sandra Pasieka.

W turnieju WDSF Open Latin, z trzech startujących polskich par, do finału awansowali Marcin Wojtkowiak i Justyna Gierłowska, którzy zajęli 5. miejsce. Konkurencję wygrali reprezentanci Serbii - Bojan Lazerski & Tjasie Novak.

W konkurencji latynoamerykańskiej udział wzięły jeszcze dwie polskie pary Maciej Matczak & Marta Natywo (13. miejsce) i Konstanty Kasprzak & Katarzyna Żółkiewska (25. miejsce).

Wśród 13. osobowego gremium sędziowskiego była, między innymi, znakomita włoska trenerka i juror - Luisa Barbieri-Catellani, a Polskę reprezentował Pan Andrzej Jakubowski.

Dusan Pasek z zoną i córką

Gospodarzami "Laugarico Cup" byli Ewa i Dusan Pasek (na foto powyżej wraz z córką).