KLUB KIBICA / 2012 / KWIECIEŃ

Szymon Kuliś & Margarita Zvonova

Tropicana Cup 2012 Mikołajki

Dodano: 2012-04-16 | 09:27:48

Międzynarodowy Festiwal Tańca Tropicana Cup odbywający się rokrocznie w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach jak dotąd nie zyskał wielkiej popularności wśród polskich tancerzy. Jednak startujące nieliczne polskie pary skutecznie rywalizowały głównie z gośćmi zza wschodniej granicy Polski.

Najbardziej skuteczni byli Szymon Kuliś i Margarita Zvonova, którzy w sobotę, 14 kwietnia, zwyciężyli w turnieju WDSF International Open Standard, pokonując 39. par tanecznych.

W finale tej konkurencji zatańczyli także - Wojciech Jeschke & Małgorzata Kowalska, którzy zajęli 6. miejsce. Poza dwiema finałowym parami zatańczyło jeszcze sześć innych polskich par, które zajęły miejsca:
  • Paweł Urbański & Sandra Michalczyk - 15.
  • Marek Szulgo & Renata Schodnik - 16.
  • Wojciech Rozwałka & Paulina Kucharska - 29.
  • Adam Popowski & Paulina Karpińska - 33.
  • Wojciech Mazurek & Magdalena Kowal - 35.-39.
  • Marcin Talaśka & Ewelina Talaśka - 35.-39.
Poza polskimi reprezentantami w tym turnieju zatańczyła para mołdawsko-polska, reprezentująca Mołdawię - Virgiliu Bumbu & Kamila Sakowska, którzy zajęli 8. miejsce w półfinale.

WYNIKI - WDSF International Open Standard

Konstanty Kolesiński & Agata Kozioł

W niedzielę, 15 kwietnia, trzeciego dnia Festiwalu, w turnieju WDSF Internatinal Open Latin wystartowało 50. par, w tym 11. par polskich. Turniej wygrali Łotysze - Marts Smolko & Viktorija Puchovika. Najlepszą polską parą byli Konstanty Kolesiński & Agata Kozioł - 6. miejsce. Pozostałe polskie pary zajęły miejsca:
  • Sebastian Mróz & Joanna Szumkowska - 12.
  • Igor Wilczyński & Karolina Urban - 14.