INNE TAŃCE - ARCHIWUM / WYBIERZ / ROK 2012 I WCZEŚNIEJ

Magda Gałaj i Rafał Urbacki - W Przechlapanem, fot. Krzysiek Krzysztofiak

Casting - Spektal tańca PIĘKNI

Dodano: 2012-11-20 | 09:26:15


Casting do nowego projektu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Poszukujemy mężczyzn w różnym wieku do udziału w spektaklu tańca współczesnego zatytułowanym PIĘKNI.


Magda Gałaj, Rafał Urbacki "W Przechlapanem"
fot. Krzysiek Krzysztofiak

Zapraszamy osoby, których codzienna motoryka w życiu, na scenie lub podczas zawodów wsparta jest sprzętem ortopedycznym - tancerzy na wózkach, sportowców z niepełnosprawnością, paraolimpijczyków.
PIĘKNI Rafała Urbackiego to pierwsza w Polsce realizacja profesjonalnej choreografii uwzględniająca indywidualne predyspozycje niepełnosprawnych fizycznie uczestników. Celem realizatorów jest stworzenie spektaklu poprzez połączenie tańca, muzyki i piękna ludzkiego ciała, niekoniecznie w jego "standardowym", uznanym za dominującą normę wydaniu.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń wraz ze zdjęciem na adres: piekni@instytut-teatralny.pl do 5 grudnia 2012.Rafał Urbacki, ur. w 1984 r. choreograf, reżyser, performer.

Studiował reżyserię dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim i wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją edukację artystyczną rozpoczął w 2005 r. - jako tancerz z niepełnosprawnością poruszający się na wózku - w bytomskim Teatrze Tańca "Kierunek" (projekty m.in. Gessel Mason, Victoria Fox).

Uczeń Iwony Olszowskiej, pierwszej w Polsce pedag technik contact-improvisation i Body Mind Centering.

Rezydent w programie poznańskiego Starego Browaru: SOLO PROJEKT 2010, w ramach którego zrealizował lecture performance pt. "Mt 9,7", krytycznie podejmujący temat miłosierdzia w kulturze polskiej ("Mt 9,7" prezentowany był m.in. na 20. TanzTage w Berlinie i Europejskim Kongresie Kultury we Wrocławiu).

Reżyser projektów: "Zrównywanie" o przestrzeni życiowej mieszkańców Śląska (Bytom, 2009), "Mover. Projekt społeczny" o tancerzach w Polsce (Śląski Teatr Tańca w Bytomiu, 2010), "Rewind" o dorastaniu w latach 90 (projekt niezależny, Warszawa-Kraków, 2011), "Kto podskoczy jest pedałem, hej" o nowych propozycjach dla polskiego ruchu LGBT (Festiwal POMADA3, 2012) oraz "W Przechlapanem" z udziałem osób niepełnosprawnych (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, 2012).

Choreograf spektaklu Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego: "Tęczowa Trybuna 2012" (Teatr Polski we Wrocławiu 2012), musicalu "Położnice Szpitala Św. Zofii" (Teatr Rozrywki w Chorzowie, 2011), "W imię Jakuba S." (Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, 2011) oraz "Dwunastu gniewnych ludzi" w reż. Radosława Rychcika (Teatr Nowy, im. Tadeusza Łomnickiego Poznań, 2012).

Jako performer przygotował kilka projektów solowych i video-dance (m. in: "The Lift" 2009, "The Adventures of Giraffe & Charming Sealy" 2010). Od trzech lat porusza się bez pomocy wózka dzięki opracowaniu autorskiej metody ruchu opartej na tańcu współczesnym i technikach świadomościowych.