BW I R'N'ROLL - ARCHIWUM / WYBIERZ / 2016

Rock that Swing 2016

Rock that Swing

Dodano: 2016-02-06 | 01:25:05


Rock that Swing to niezwykłe, ogromne, wydarzenie w świecie tańców swingowych, które aktualnie trwa w Monachium i którego twarzą są znakomici polscy tancerze Agnieszka i Grzegorz Cherubińscy.


na plakacie: Agnieszka i Grzegorz Cherubińscy
foto: Karol Dąbrowski
 
15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Twórcami i organizatorami Rock that Swing są Markus Koch i Barbara Kaufer, utytułowana para taneczna boogie woogie, swinga, balboa, lindy hopa ... aktualnie nauczyciele dzielący się swoją wiedzą na warsztatach odbywających się na całym świecie. Ich perełką jest właśnie monachijski festiwal - ROCK that SWING - odbywający się już po raz 11.

Program wydarzenia jest niezwykle bogaty. Przez pięć dni i pięć nocy, od 4 do 8 lutego, rzesze tancerzy z całego świata uczestniczy - za dnia - w warsztatach prowadzonych przez najlepszych tancerzy na świecie, których zaproszono w tym roku blisko 50-ciu(!!!), a wieczorami i nocą odbywają się taneczne imprezy przy akompaniamencie zespołów grających muzykę taneczną z lat 20-tych, po lata 40-te i 50-te ubiegłego wieku. W tym roku zaproszono 10. zespołów muzycznych.

Na festiwal zapraszane są również prawdziwe GWIAZDY, goście honorowi, których taniec można oglądać - dzięki You Tube - na starych czarno-białych filmach. W roku bieżącym organizatorzy zaprosili Jean Veloz (USA) i Ryana Francois (UK).


Festiwal w Monachium ma także polskie akcenty, które w roku bieżącym widać "jak na dłoni"! "Twarzą" festiwalu (na plakatach i wszelkich materiałach promocyjno-reklamowych) są znakomici polscy tancerze, ambasadorzy polskiego Boogie Woogie na świecie - Agnieszka i Grzegorz Cherubińscy.

Agnieszka i Grzegorz są jednymi, z 50-ciu najlepszych par świata, zaproszonymi do prowadzenia warsztatów tanecznych. W festiwalu Rock that Swing uczestniczą - jako wykładowcy - po raz trzeci. Świadczy to o ich profesjonalizmie, umiejętności integracji z ludźmi, dobrą samoorganizacją i dobrymi fluidami jakie wokół siebie rozsiewają! I ta "twarz" tegorocznego festiwalu, dzięki znakomitemu kadrowi fotografa - Karola Dąbrowskiego.

Atrakcją jednego dnia Festiwalu są występy, pokazy, instruktorów indywidualne lub w spontanicznie zorganizowanych grupach. W roku ubiegłym Agnieszka i Grzegorz zaprezentowali Boogie Woogie do muzyki Friends:a wspólne show z innymi instruktorami ubiegłorocznego festiwalu, z "modowym" preludium, wyglądało tak:
Tak wyglądał w bieżącym roku występ:Dziś jest
3 grudnia 2022

BW i R'n'Roll - ARCHIWUM