BW I R'N'ROLL - ARCHIWUM / WYBIERZ / 2014

Boogie Woogie w Giedlarowej

Boogie Woogie rozpoczyna sezon

Dodano: 2014-02-16 | 12:33:09


Nowy sezon 2014 na scenie Boogie Woogie rozpoczął się w sobotę, 15 lutego, turniejem Boogie Woogie w Giedlarowej, w gminie Leżajsk.


Współpraca redakcyjna:
Iwona Cherubińska

Gospodarzami pierwszego w nowym sezonie turnieju tańca BOOGIE WOOGIE jest prężny klub z Giedlarowej, niedaleko Leżajska, na Podkarpaciu - Maraton Boogie Giedlarowa.

W ubiegłym roku, 6 kwietnia 2013 roku, w I Ogólnopolskim Turnieju Boogie Woogie w Giedlarowej zatańczyły 32. pary z klubów tanecznych Warszawy, Pionek, Chełma i Giedlarowej. W poszczególnych kategoriach, sędziowie w składzie: Małgorzata Mounier, Robert Kulesza i Jacek Gumienny, na pierwsze miejsca ocenili:

  • Dzieci - Kacper HYŻY & Julia MULARSKA z Boogie Woogie KICK Pionki,
  • Junior - Marcin Mielniczuk & Katarzyna CHOMA - Boogie Opus Twist Chełm,
  • Dorośli - Grzegorz CHERUBIŃSKI & Agnieszka CHERUBIŃSKA - SWING STEP Warszawa.

Turniej Boogie Woogie Giedlarowa 2013


Wczoraj, 15 lutego, na parkiecie w hali sportowej Zespołu Szkół w Giedlarowej zaprezentowało się ponad 30. par tanecznych w 3. kategoriach: dzieci, juniorów i dorosłych. Wkrótce przekażemy szczegóły z II Ogólnopolskiego Turnieju Boogie Woogie w Giedlarowej.
BRAKS'N'ROLL IV Ogólnopolski Konkurs Rock'n'Rolla w Mysłowicach
Kolejnym turniejem rozpoczynającym sezon 2014 roku jest BRAKS'N'ROLL - IV Ogólnopolski Konkurs Rock'n'Rolla w Mysłowicach, który odbędzie się w niedzielę, 16 lutego.

Do konkursu zgłosiło się ponad 30. par amatorskich reprezentujących kluby i stowarzyszenia taneczne. Sam konkurs podzielony jest na 3 rundy. Pierwsze dwie 20-ominutowe i finałową 10-ominutową. Do ścisłego finału awansuje 6 najlepszych par, wyłonionych przez Jury w składzie: Beata Zimna, Marcin Skrzecz, Piotr Ziemianek, Jacek Mieczkowski i Jędrzej Górski.

Oprócz pary zwycięskiej, wyróżnieni zostaną także: debiutanci, weterani, para publiczności i najlepsza para mysłowicka.

Konkurs poprowadzi najlepszy duet na śląsku Marcin Janota i Grzegorz Stasiak.

Wśród atrakcji Konkursu są występy uczestników mysłowickiej edycji MAM TALENT, Szkoły Tańca Extreme, grupy tanecznej Agnieszki Jaszczuk. Zaprezentuje się również Studio Tańców Swingowych Swing & Sway z Krakowa, zaś do tańca zagra Happy Big Band, czyli najlepsza z najlepszych orkiestr na świecie!

Pula nagród 4 edycji Konkursu przekroczyła 7 tys. złotych.


W obu wydarzeniach - inaugurujących nowy sezon taneczny Boogie Woogie i Rock and Rolla - biorą udział najlepsi tancerze Boogie Woogie i Rock and Rolla w Polsce - Grzegorz Cherubiński i Agnieszka Cherubińska. Jak zatańczyli ... napiszemy już wkrótce ...


Współpraca redakcyjna:
Iwona Cherubińska

Dziś jest
3 grudnia 2022

BW i R'n'Roll - ARCHIWUM