BW I R'N'ROLL - ARCHIWUM / WYBIERZ / 2011

Grzegorz Cherubiński & Agnieszka Cherubińska

Koniec sezonu 2011

Dodano: 2011-11-04 | 19:42:07


Sezon taneczno-sportowy w federacji World Rock'n'Roll Cofederation (WRRC), skupiającej tancerzy Rock'n'Roll'a akrobatycznego i Booogie Woogie, kończy się wraz z ostatnimi międzynarodowymi zawodami w danym roku kalendarzowym.


W bieżącym roku ostatnimi zawodami były Mistrzostwa Świata Rock'n'Rolla akrobatycznego i Puchar Świata w Boogie Woogie, które odbyły się 29 października 2011 roku w Monachium.

Wraz z ostatnimi zawodami w bieżącym sezonie dokonano ostatecznego podsumowania "aktywności" (ranking WRRC) par Boogie Woogie i Rock and Roll'a uczestniczących w rywalizacji turniejowej.

Z oficjalnej publikacji rankingu WRRC wynika, że nasi najlepsi tancerze Boogie Woogie - Grzegorz Cherubiński i Agnieszka Cherubińska zakończyli bieżący sezon jako druga para. GRATULUJEMY!

Zdobywcami pierwszego miejsca w tym sezonie są Norwegowie: Thorbjorn Solvoll URSKOG i Susanne Barkhald SANDBERG, a na trzecim ze stratą 60 pkt. do Grzegorza i Agnieszki - Szwedzi: Rasmus HOLMQVIST i Tove HOLMQVIST.

Ranking Boogie Woogie 2011


W przypadku Rock'n'Rolla akrobatycznego najlepszymi zawodnikami minionego sezonu okazali się być Polacy - Jacek Tarczyło i Anna Miadzielec, którzy zakończyli ten sezon dodatkowym sukcesem - pierwszym w historii Polski tytułem Mistrzów Świata w R'n'Roll'u akrobatycznym. GRATULUJEMY!

Jacek z Anią wyprzedzili ubiegłorocznych Mistrzów Świata, Rosjan - Ivana YOUDIN & Olgę SBITNEVA i trzecią parę, reprezentantów Francji - Floriana BARON i Guylaine GOLF.

Ranking Rock'n'Roll'a 2011


W przyszłym sezonie życzymy - naszym światowej klasy zawodnikom - kolejnych wspaniałych sukcesów, a całemu środowisku Boogie Woogie i Rock and Roll'a wychowania kolejnych wspaniałych tancerzy i dynamicznego rozwoju tych dyscyplin tańca w Polsce.

Póki co zapraszamy w sobotę, 5 listopada, do Centrum Kultury artBem, przy ulicy Górczewskiej 201 na warszawskim Bemowie na  Warsaw Boogie Woogie Competition BOOGIE MANIA - ogólnopolski turniej Boogie Woogie, którego gospodarzami jest SwingStep.pl.

Dziś jest
29 września 2022

BW i R'n'Roll - ARCHIWUM